Το Μουσείο μας όπως προβλήθηκε από τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης

Το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Μετεώρων & Μουσείο Μανιταριών άνοιξε στις 28 Νοεμβρίου του 2014 και μέχρι στιγμής έχει κερδίσει εξαιρετικά σχόλια τόσο από τους ίδιους τους επισκέπτες όσο και από τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης, που αγκάλιασαν και ανέδειξαν το Μουσείο ως έναν από τους σημαντικότερους προορισμούς της ευρύτερης περιοχής των Τρικάλων αλλά και της Θεσσαλίας.

Εκτενής παρουσίαση για το Μουσείο μας έγινε από μεγάλους τοπικούς αλλά και κεντρικούς τηλεοπτικούς σταθμούς της χώρας. Ενδεικτικά αναφέρουμε την παρουσίαση που έγινε από το βραδινό δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1, την εκπομπή του MEGA “κοινωνία ώρα MEGA”, καθώς και εκπομπές του τηλεοπτικού σταθμού ΣΚΑΪ.

Επίσης, πέραν τις πληθώρας δημοσιευμάτων στον επαρχιακό Τύπο, εκτενή ρεπορτάζ δημοσίευσαν και Αθηναϊκές εφημερίδες αλλά και μεγάλα ειδησεογραφικά site. Στεκόμαστε κυρίως στις εφημερίδες Έθνος και Espresso, καθώς και στους ιστότοπους in.gr, newit, real.gr, Πρώτο Θέμα και Ναυτεμπορική.