Κάλεσμα συμμετοχής στην έκθεση έργων μανιταροτέχνης

Στα πλαίσια της 1ης Γιορτής Μανιταριού που διοργανώνει το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Μετεώρων και Μουσείο Μανιταριών στις 2-3-4 Οκτωβρίου 2015 στην Καλαμπάκα, θα λειτουργήσει στην Αίθουσα “Ασπροπάρης” του Μουσείου έκθεση έργων μανιταροτέχνης.
Η έκθεση αυτή εντάσσεται στις προσπάθειες που καταβάλει το Μουσείο προκειμένου να συνδέσει και να αναδείξει κάθε καλλιτεχνική δραστηριότητα που σχετίζεται με τη φύση και το περιβάλλον γενικότερα.
Όποιος επιθυμεί να εκθέσει τα έργα του, μπορεί να έρθει σε συνεννόηση με το Μουσείο στο τηλ.: 2432024959 και την κα Έλενα Μπακογιάννη ή στο email: info@meteoramuseum.gr το αργότερο μέχρι 25 Σεπτεμβρίου.
Ιδιαίτερα απευθυνόμαστε στους Μανιταρόφιλους Ελλάδας αλλά και στις Ενώσεις Μανιταρόφιλων πολλά μέλη των οποίων γνωρίζουμε ότι επιδεικνύουν μία αξιόλογη καλλιτεχνική δραστηριότητα σχετική με τα μανιτάρια, η οποία έχει επιβραβευθεί πολλές φορές από τους επισκέπτες των χώρων που εκτίθενται τα έργα.
Περιμένουμε τη συμμετοχή σας.

Για το Μουσείο,
ο Διευθυντής